ZĽAVY NA SEDAČKY AŽ – 50%  • JESENNÉ ZĽAVY NA NAŠICH PREDAJNIACH –  PLATNÉ DO 15.OKTÓBRA 2023  • DODANIE DO 3 TÝŽDŇOV 

3 kroky k výberu posteľného roštu podľa vašich potrieb

18. 9. 2016

3 kroky k výberu posteľného roštu podľa vašich potrieb

Ponuka postelí a matracov je v dnešnej dobe nepreberná. Môžete sa stretnúť s celočalúnenými posteľami, kde je rošt a matrac pevnou súčasťou konštrukcie a vy na posteli nič nezmeníte. Môžete si ale kúpiť posteľ, posteľný rošt a matrac samostatne a všetko si nastaviť podľa svojich potrieb a vkusu. Poďme sa pozrieť na problematiku posteľných roštov.

Čo to vlastne je?

Posteľný rošt je časť postele, na ktorej je uložený matrac. Práve s matracom je rošt v najužšej spolupráci. Keďže existuje množstvo rôznych typov roštu, rovnako ako aj rôznych typov matracov, správna kombinácia závisí od želaného efektu. Vďaka našim trom krokom sa vám nestane, že výsledný výber nebude podľa vášho gusta.

Krok prvý: Uvedomte si, aký typ roštu potrebujete

Je dôležité, aby vám posteľ dobre slúžila. Preto si vyberáte matrac aj posteľ na mieru. Nezanedbajte ani rošt. V ponuke je ich totiž viacero a každý je prispôsobený na iné použitie.

Pevný rošt v ráme 

Klasický pevný rošt z masívu v ráme 

 

Najklasickejší je pevný rošt, ktorý môže byť vyrobený z masívnych drevených alebo lamelových lát. Je pevnou súčasťou postele a vy ho ani nesklopíte, ani nevyklopíte.

Okrem pevných roštov poznáme aj rošty vyklápacie, ktoré sú vhodné, ak chcete mať vnútro postele využívané ako úložný priestor. 

 

Vyklápací rošt z masívu 

Vyklápací rošt z masívu 

 

Ďalšie dôležité kritérium pri roštoch je to, či sa dajú polohovať. Práve táto funkcia je dôležitá a často využívaná napr. pri zdravotných problémoch, keď musíte v posteli tráviť viac času. Takisto je ale polohovateľný rošt, umožňujúci sa sklopiť v požadovanom uhle, vhodný, aj keď radi v posteli pozeráte televíziu alebo čítate knihy. Umožní vám v posteli pohodlne sedieť alebo mať hlavu a nohy v ľubovoľnej výške a v rôznom uhle.

Tu poznáme manuálne polohovateľné rošty, ktorých polohu si musíte nastaviť ručne, alebo elektrické, ktoré sa dajú ovládať pomocou gombíka alebo diaľkového ovládania. Práve táto možnosť je ideálna pre chorých alebo starších ľudí, pretože im nespôsobuje fyzickú námahu pri polohovaní si postele do pohodlného uhla. 

 

Lamelový manuálne polohovateľný rošt 

Lamelový, manuálne polohovateľný rošt 

 

Krok druhý: Nechajte si poradiť u profesionálov

Už viete, aký typ roštu by ste najviac potrebovali. Pre seba s manželkou polohovateľné, pretože pred spaním zvyknete čítať knihu, pre deti vyklápacie, pretože priestor v posteli môžu využiť na odkladanie hračiek. Nepodceňujte ale ani návštevu profesionálneho výrobcu alebo predajcu nábytku. Dokáže vyladiť váš výber cennou radou skúseného odborníka.

Dozviete sa napríklad, že lamelové rošty sa skvele hodia pod penové matrace. Ich spoluprácou vytvoríte mäkké lôžko prispôsobujúce sa tvaru vášho tela. Na pružinové matrace, ktoré potrebujú mať pevnejší základ, sa viac hodia pevné drevené laty. 

 

Elektricky polohovateľný rošt 

Elektricky polohovateľný rošt z dreveného masívu 

 

Krok tretí: Vyskúšajte nový rošt a buďte spokojní

Po uvážlivom výbere nového posteľného roštu už naozaj neostáva nič iné, ako ho vyskúšať. A keďže ste v prvých dvoch krokoch postupovali podľa vlastného uváženia a rád odborníkov, s najväčšou pravdepodobnosťou budete nadmieru spokojní a po prvej noci strávenej na novom rošte aj doružova vyspatí.  Späť