ZĽAVY NA SEDAČKY DO – 50%  • JESENNÉ ZĽAVY NA NAŠICH PREDAJNIACH –  PLATNÉ DO 30.NOVEMBRA 2023  • DODANIE DO 3 TÝŽDŇOV 

4 tipy, ako si zútulniť dizajn spálne

28. 8. 2016

4 tipy, ako si zútulniť dizajn spálne

Zariadiť si bývanie, či už byt alebo dom, neznamená len nakúpiť nábytok a spotrebiče. Doplnky pomáhajú interiér skrášliť, zútulniť a prispôsobiť si ho presne podľa Vašich predstáv. Platí to aj pri spálni. Na rozdiel od kuchyne alebo obývačky to síce nie je miesto, kam pozvete svojich hostí, o to dôležitejšie ale je, aby ste sa tam cítili príjemne Vy sami.

Dizajn spálne si môžete doplnkami ľubovoľne meniť. Tu je zopár tipov na doplnky, ktoré Vám pomôžu urobiť zo spálne miestnosť s jedinečnou atmosférou.

Nezanedbajte steny

My v Sedačkách Beta veľmi dobre vieme, aká dôležitá je kvalitná a štýlová posteľ. Takisto šatník, skriňa alebo nočné stolíky. Tam ale možnosti zariaďovania spálne nekončia. Fantázia sa dá uplatniť napríklad aj na steny spálne. Obľúbené sú rôzne farebné tapety so zaujímavými vzormi, nálepky alebo maľby na steny, či nápisy. Steny v modernej spálni už skrátka nemusia byť holé.

Stena v spálni 

 V modernej spálni sú steny priestorom na vyjadrenie fantázie, zdroj: home-designing.com

Osvetlenie

Zabudnite na obyčajné fádne osvetlenie. Málokde sa dá tak experimentovať ako pri osvetlení. Skúste nejaký atypický, štýlovo odvážny luster, ktorý sa stane vizuálnou dominantou spálne.

Ak preferujete striedmosť, zvoľte vstavané bodové svietidlá, ktoré, naopak, nechajú celkový dizajn spálne čistý a pravidelný.

Zaujímavým svetelným doplnkom v poslednom období sa stáva aj podsvietenie postele, ktoré má okrem estetickej aj praktickú funkciu. Ohraničuje tvar postele a Vy už si nikdy nezlomíte malíček pri nočnom zakopnutí o roh postele.

Osvetlenie v spálni 

 Lustre už nemusia byť len zdrojom svetla, môžu aj skrášľovať dizajn spálne, zdroj: idecorise.com

 

Knihy? Skvelé

Máte priveľa kníh a neviete, kam s nimi? Alebo ich chcete mať pred spaním a večerným čítaním hneď po ruke? Najlepšie, čo môžete urobiť, je zariadiť si knižnicu v spálni. Máločo tak zútulni miestnosť, ako knihy. Môžete skúsiť zavesiť na stenu zopár poličiek a zaplniť ich knihami. Ak máte kníh viac, nebojte sa nimi zakryť aj celú stenu.

Knižnica v spálni 

Knihy do spálne patria, zdroj: inspirationseek.com 

 

Zarámujte, čo sa dá

Maľujete, vyšívate, fotíte? Výborne. Máte tak určite dostatok materiálu, ktorý sa dá zarámovať a rozvešať po stenách Vašej spálne. Rámy môžu byť veľké aj malé, rôznej farby alebo vzoru.

Ak nimi zaplníte celú stenu, bude to vyzerať skvele. Okrem toho, budete obklopení vlastnými výtvormi, fotkami Vašich blízkych alebo miest, ktoré ste navštívili a prirástli Vám k srdcu. Vytvoríte si tak atmosféru, v ktorej sa budete cítiť pohodlne a príjemne. A to je predsa v spálni to najdôležitejšie. 

Obrazy v spálni 

Nebojte sa zarámovať svoje fotky alebo maľby

a zaplniť nimi celú stenu, zdroj: younghouselove.com 

NEWSLETTER      

Prihláste sa do nášho newslettru a získajte najnovšie informácie o akciách a novinkách firmy SEDAČKY BETA.      


PRIHLÁSTE SA TU


Newsletter sedackybeta


Späť