ZĽAVY NA SEDAČKY DO – 50%  • JESENNÉ ZĽAVY NA NAŠICH PREDAJNIACH –  PLATNÉ DO 30.NOVEMBRA 2023  • DODANIE DO 3 TÝŽDŇOV 

5 trikov, ako sedačku zbaviť chlpov z domáceho zvieratka

1. 4. 2016

5 trikov, ako sedačku zbaviť chlpov z domáceho zvieratka

Je súčasťou aj vašej domácnosti domáce zviera, ktoré chováte v jej interiéri. Ak je to pes alebo mačka, pravdepodobne sa občas radi uvelebia aj na vašej sedačke. Zanechajú však na nej nepríjemné stopy vo forme chlpov, ktoré môžu výrazne kaziť vzhľad sedačky a váš komfort pri oddychu na nej. Prečítajte si 5 šikovných trikov, ako možno zo sedačky rýchlo odstrániť zvieracie chlpy.

1. Občas postačí len navlhčená ruka

Ak máte v obývačke koženú sedačku, odstraňovanie chlpov z nej je relatívne jednoduché. Nepotrebujete na to nič, len vašu ruku a trochu vody. Chlpov sa zbavíte tak, že navlhčenou rukou prejdete po koži a chlpy sa zbijú do väčších klbiek, ktoré potom suchou rukou zo sedačky už ľahko pozberáte. Alternatívou vlhkej ruky je aj čistá mokrá handrička a vysávač.

2. Gumená rukavica

Druhý tip je účinný na všetkých materiáloch – teda na klasickej koži, eko koži aj na tkanine. Postačí na ruku navliecť obyčajnú gumenú rukavicu, mierne ňou pošúchať po materiáli sedačky, a potom rukou s rukavicou prejsť po celej sedačke. Na základe statickej energie sa na rukavicu prichytí väčšina chlpov.

3. Balónik nielen na hranie

Využitie statickej energie na odstraňovanie chlpov zo sedačky, ale skúsenosťami efektívnejšie ako gumená rukavica, je vo forme balóniku. Ten nafúknite, chvíľu ním trite o sedačku alebo oblečenie a potom sa ním pohybujte po celej sedačke. Balónik zachytí azda všetky zvieracie chlpy, ktoré z neho dostanete pod prúdom tečúcej vody. Balón môžete potom utrieť, sfúknuť a odložiť na ďalšie použitie.

4. Kefa na oblečenie

Určite aj vo vašej domácnosti máte klasickú kefu na oblečenie, ktorou z neho odstraňujete prach a iné mechanické nečistoty. A táto kefa vám pomôže aj pri čistení sedačky od chlpov. Ňou ich zhrniete na jedno miesto a potom jednoducho odstránite rukou.

5. Na veľké množstvo chlpov použite lepiacu pásku

Ak sa váš domáci miláčik rozhodol, že práve na sedačke zo seba zhodí obrovské množstvo chlpov, ani vyššie spomenuté triky nemusia pomôcť. Vtedy je azda najúčinnejšou zbraňou na chlpy lepiaca páska. Nikdy ju ale nepoužívajte na odstraňovanie chlpov z celej sedačky, len z jej časti. Neodporúčame ju aplikovať na kožené sedačky a veľmi jemne ju používajte aj na tkaninových povrchoch.

NEWSLETTER     

Prihláste sa do nášho newslettru a získajte najnovšie informácie o akciách a novinkách firmy SEDAČKY BETA.     


PRIHLÁSTE SA TU


Newsletter sedackybeta


Späť