ZĽAVY NA SEDAČKY AŽ – 50%  • JESENNÉ ZĽAVY NA NAŠICH PREDAJNIACH –  PLATNÉ DO 15.OKTÓBRA 2023  • DODANIE DO 3 TÝŽDŇOV 

Ako prebieha výroba postele?

26. 8. 2016

Ako prebieha výroba postele?

Zaujímalo Vás niekedy, ako bola vyrobená posteľ, na ktorej spávate? Alebo si plánujete kúpiť novú, nechcete nechať nič na náhodu a chcete zistiť, ako postupujeme pri výrobe postelí u nás v Sedačkách Beta? Poďme sa na to pozrieť.

Kostra je základ

Rovnako ako v ľudskom tele, aj pri posteli alebo sedačke je oporou držiacou tvar kostra. Vyrába sa z kvalitných a trvácnych materiálov, aby zvládla aj väčšiu záťaž a dlhšie časové namáhanie.

Stolárski majstri vedia, ako sa materiály správajú v špecifických podmienkach a preto je ich výber stávkou na istotu. Používajú sa napríklad bukové vlysy alebo kvalitné drevotrieskové dosky. Okrem toho, samozrejme, vyrábame postele aj z masívu, napríklad bukového alebo smrekového. Profesionálne zariadená dielňa s najnovšími technológiami zabezpečí, že spracovanie materiálu je vždy presné a prvotriedne.

Výroba postele  

Dôležitou súčasťou postelí sú aj rošty, na ktorých spočíva matrac. Existuje viacero typov, od pevných až po elektricky polohovateľné.

Rošty pri výrobe postele 

Bez kvalitného matraca nie je kvalitný spánok

To, čo si ľudia zvyknú najviac všímať a spájať s celkovou hodnotou postele je matrac. Má to svoje opodstatnenie. Od jeho parametrov najviac závisí kvalita spánku. Práve preto prikladáme matracom obzvlášť veľkú dôležitosť.

Vyrábame postele so zabudovanými matracmi, kde matrac tvorí integrálnu súčasť postele, ale aj postele s roštmi, na ktoré si môžete vybrať matrac podľa svojho uváženia. Materiály, z ktorých sa matrace vyrábajú, podliehajú prísnym kvalitatívnym kontrolám. Volí sa napríklad PUR pena, studená HR pena alebo pamäťová pena (penové matrace), ale aj kokosové vlákno, latex a iné. Tieto materiály sa v špeciálnej dielni orežú na požadovanú veľkosť a obalia v poťahovej látke, aby bol matrac pripravený na použitie.

Čalúnenie

Opäť si môžeme pomôcť prirovnaním k ľudskému telu. Čalúnenie, či už látkové alebo kožené, je ako ľudská koža. Chráni, ale má aj estetickú funkciu. V prípade celočalúnených postelí je k dispozícii široký výber poťahových látok. Netreba sa preto báť, že Vaša nová posteľ nebude ladiť s farbami Vašej spálne. 

Čalúnenie pri výrobe postele 

Je dôležité zdôrazniť, že všetky fázy výroby postele prebiehajú v rukách profesionálov s dlhoročnou praxou. Od úplného začiatku tak vieme byť flexibilní a prispôsobiť Vám výrobok na mieru. Nemusíte sa báť prikrátkej postele, z ktorej Vám budú trčať chodidlá. 

Video výroba Sedačky Beta

Po ukončení procesu výroby posteľ dôkladne zabalíme a dovezieme až na Váš prah. Späť