ZĽAVY NA SEDAČKY AŽ – 50%  • JESENNÉ ZĽAVY NA NAŠICH PREDAJNIACH –  PLATNÉ DO 15.OKTÓBRA 2023  • DODANIE DO 3 TÝŽDŇOV 

Ako sa správať ku koženým sedačkám?

25. 10. 2018

Ako sa správať ku koženým sedačkám?

Kožené sedačky patria medzi tie absolútne najluxusnejšie prevedenia sedačiek. Aj preto sa dá očakávať, že investícia do nich nie je práve najnižšia. Ak chcete, aby bola táto investícia stávkou nielen na atraktívny vzhľad a pohodlie, ale aj na životnosť sedačky, musíte sa k nej správať podľa určitých pravidiel. Akých? To sa dozviete práve v tomto článku.

Nebojte sa, správanie sa ku koženým sedačkám nie je žiadna veda. Len je potrebné zohľadniť vlastnosti tohto prírodného materiálu tak, aby zostal v bezchybnom stave počas čo najdlhšieho obdobia.

    
simona_32_01
Sedacia súprava SIMONA 

Ďaleko od tepla a priameho svetla

Ako prvé je vhodné posúdiť správne miesto pre sedačku. Vyhýbajte sa jej „nalepeniu“ priamo ku radiátoru, ktorý môže spôsobiť poškodenie kože. Tá môže vplyvom sálavého tepla a častých zmien teplôt popraskať, čím sa výrazne naruší jej vzhľad a sedačku tak môžete po pár rokoch vymeniť. Rovnako zabezpečte, aby na sedačku nepadalo počas väčšiny dňa priame slnečné žiarenie, ktoré by z kože mohlo časom vytiahnuť jej farbu.

Pozor na ľahké farbenie kože

Koža je vysoko reaktívny materiál, pričom jej reakcie sa vyznačujú najmä zmenami farieb. Rôzne syntetické farbivá na oblečení sa na sedačku môžu pri dlhšom sedení odtlačiť, preto ak viete, že takéto farbivé oblečenie máte, radšej v ňom na kožu nesadajte. Koža môže rovnako reagovať aj s farbou tlače novín, preto na koženú sedačku nikdy nepokladajte noviny alebo časopisy.

Zvážte používanie prehozov

Mnoho ľudí používa na kožených sedačkách rozličné prehozy. Tie však nie sú odporúčané. Pri dlhšom sedení by totiž mohli spôsobiť zaparenie kože, a to výrazne narúša jej optimálne vlastnosti. Ak prehozy na sedačku aj tak hodláte využívať, nenechávajte ich na nej celý deň.

Pravidelná impregnácia uľahčí čistenie a udrží kožu v ideálnej kondícii

Ani koženej sedačke sa nevyhýba špina či rozličné nehody súvisiace s rozliatím tekutiny alebo vzniku nečistôt na koži. Všetko, čo je možné odstrániť čistou vodou, vyčistite práve ňou. Ak je voda na danú nečistotu prikrátka, využite prostriedky určené priamo na kožu, pričom najskôr si ich vždy vyskúšajte na menej viditeľných miestach sedačky. Čistenie koženej sedačky sa vám oveľa zjednoduší, ak ju pravidelne impregnujete vhodnými impregnačnými prípravkami. Tie navyše predlžujú bezchybný stav kože a udržujú ju v optimálnej kondícii. 


VYBERTE SI KOŽENÚ SEDAČKU Vyber Sedacky Beta 

 Späť