ZĽAVY NA SEDAČKY AŽ – 50%  • JESENNÉ ZĽAVY NA NAŠICH PREDAJNIACH –  PLATNÉ DO 15.OKTÓBRA 2023  • DODANIE DO 3 TÝŽDŇOV 

Ako ušetriť priestor? Pohovka s úložným priestorom vám pomôže

25. 9. 2016

Ako ušetriť priestor? Pohovka s úložným priestorom vám pomôže

V mnohých domácnostiach zápasia ľudia s nedostatkom priestoru. Rokmi sa v byte alebo dome hromadia veci a miesta na ich uloženie ubúda. Ak je to aj váš prípad, poradíme vám, na akých miestach sa dá nájsť skladovací priestor.

 Miesto je aj v dome, aj v byte

 Treba podotknúť, že čo sa týka priestoru, obyvatelia rodinných domov majú voči tým z bytu určitú výhodu. Predsa len sa v dome nájde viac úžitkového a skladovacieho miesta. Povaly, pivnice, rôzne prístrešky, to všetko sú miesta, kde sa dajú odložiť veci, ktoré momentálne nepotrebujete, ale nechcete ich vyhodiť. 

 

Priestor pod schodmi 

Priestor pod schodmi sa dá využiť rôzne, zdroj: homedit.com 

 

Pod schodmi alebo v posteli, priestor sa nájde

 Skvelým miestom je napríklad priestor pod schodmi. V populárnej knižnej a filmovej sérii tam mal dokonca svoje miestečko zariadené (hoci nie práve útulne) aj slávny Harry Potter. Ubytovávať tam dieťa  nie je práve ten najlepší nápad, ale ako miesto na odloženie vysávača, dosky na žehlenie alebo zimných topánok sa dokonale hodí.

Ďalším užitočným priestorom je ten v otváracej posteli. Množstvo ľudí využíva tento priestor na uskladnenie perín alebo paplóna počas dňa. To je síce v poriadku, ale v prípade nedostatku miesta by stálo za zváženie paplóny nechať na posteli vzorne ustlané a priestor v posteli využiť na iné veci. V zime kolieskové korčule, v lete lyže alebo snowboard. Ak nemáte k dispozícii k bytu aj pivnicu, tieto veci si môžu nájsť miesto práve v posteli. 

 

Priestor v posteli 

V posteli sa dá uskladniť všeličo, nielen paplóny, zdroj: remodelista.com 

 

Aj do pohovky sa toho veľa zmestí

 To je už len krôčik k pohovke, do ktorej sa dajú uložiť veci. Väčšina ľudí ma pohovku zafixovanú alebo ako pevný kus nábytku, ktorý sa nedá otvoriť, alebo ako rozťahovací gauč, ktorý sa síce dá rozložiť, ale nedá sa do nej nič schovať. Pravdou však je, že v ponuke sú aj pohovky s úložným priestorom, a to naozaj veľkorysým.

 Tento priestor je vhodný na odloženie vecí, ktoré používate pravidelne, ale nechcete ich nechať vystavené. To, že obývačka je spolu s kuchyňou akýmsi centrom domácnosti, robí veci tam uskladnené okamžite dostupné a použiteľné.

 

Priestor v pohovke 

Aj v pohovke sa dá nájsť voľné miesto, zdroj: sofasetsdesign.com 

 

Nech už teda bývate kdekoľvek,  v rodinnom dome alebo menšom byte, pri troche fantázie sa vždy dá nájsť miesto, kde môžete odložiť veci nakopené v domácnosti. Späť