ZĽAVY NA SEDAČKY AŽ – 50%  • JESENNÉ ZĽAVY NA NAŠICH PREDAJNIACH –  PLATNÉ DO 15.OKTÓBRA 2023  • DODANIE DO 3 TÝŽDŇOV 

Aktuálne trendy pri zariaďovaní obývačky

10. 12. 2015

Aktuálne trendy pri zariaďovaní obývačky

Obývacia izba je zrkadlom nášho citu pre interiér. Je doslova každého výstavnou skriňou, keďže návštevy majú povolený vstup zväčša len do tohto priestoru. Aj preto by sa pri jeho zariaďovaní malo myslieť na reprezentatívnosť, ale aj funkčnosť či vysokú pohodlnosť. Samozrejme, aj na aktuálne trendy, ktoré zabezpečia, že naša obývačka bude naozaj moderná.

Spojené, no predsa oddelené  

Úplný začiatok zariaďovania obývačky začína ešte skôr, než vôbec bývame vo vlastnom bývaní. Jej dispozíciu je totiž potrebné navrhnúť tak, aby bola čo najviac praktická a zároveň korešpondovala so súčasným smerovaním. Minimálna rozloha priestoru obývačiek je podľa štandardov stanovená aspoň na 18 m2, a to najmä z dôvodu, aby sa do nej zmestil všetok potrebný nábytok a zároveň ostal priestor vzdušný. Už niekoľkoročným hitom je prepojenie obývačky s kuchyňou, avšak dnes sa skôr upúšťa od jedného veľkého otvoreného priestoru pre tieto pôvodne dve samostatné miestnosti. Obývačku je od kuchyne potrebné aspoň čiastočne oddeliť, na čo môže slúžiť kuchynský ostrovček spojený s barovým pultom, otvorená priečka siahajúca napríklad do polovičnej výšky steny, sklenená alebo sklobetónová stena či dokonca nábytok.

V obývačke využite otvorené regály

Aktualne trendy Sedačky Beta

Veľmi moderný prvok interiéru, ktorý môžete použiť aj na spomínané oddelenie obývačky od kuchyne, sú otvorené regály. Tie priestor rozdelia na zóny, no úplne neuzatvoria, čím sa zachová jeho vzdušnosť. Pred regálom slúžiacim napríklad ako knižnica sa môže rozliehať sedacia súprava, za ním jedálenský stôl a následne aj samotná kuchyňa. Regály môžete okrem umiestnenia do priestoru využiť aj ako súčasť obývacej steny, no dajte si pozor, aby ju príliš nezväčšovali.

Čím menšia, tým lepšia

Nábytok v obývačke by mal byť totiž malý a funkčný. Zabudnite preto na veľké obývacie zostavy, aké sme mohli v obývačkách nachádzať pred niekoľkými rokmi. Dnes sú v kurze najmä jednoduché spojenia nízkych skriniek, jednoduchých políc a malých vitrín, ktoré poskytujú úložný priestor len na to najnevyhnutejšie. Z obývačky si preto rozhodne nerobte skladisko na všetko.

Kontrast môže do obývačky priniesť práve sedačka  

Čo by to bola za obývačka, v ktorej by sme nenašli pohodlnú sedaciu súpravu. V súčasnosti sú moderné najmä sedačky v tvare L, v rozľahlejších obývačkách aj usporiadané do tvaru U. Veľký gauč je v obývačke potrebný, a to nielen pre naše pohodlie, ale pre návštevy, ktoré v nej často hostíme. V kurze sú najmä nižšie sedačky so širokou sedacou plochou vo farbách ako biela, krémová, hnedá, sivá či čierna. Samozrejme, farbu musíte zladiť s podlahou a ostatným interiérovým zariadením. Práve sedačka vám poskytuje ideálnu príležitosť na tvorbu zaujímavých kontrastov medzi jednotlivým nábytkom a pevnými súčasťami interiéru.


NEWSLETTER     

Prihláste sa do nášho newslettru a získajte najnovšie informácie o akciách a novinkách firmy SEDAČKY BETA.     


PRIHLÁSTE SA TU


Newsletter sedackybetaSpäť