ZĽAVY NA SEDAČKY DO – 50%  • JESENNÉ ZĽAVY NA NAŠICH PREDAJNIACH –  PLATNÉ DO 30.NOVEMBRA 2023  • DODANIE DO 3 TÝŽDŇOV 

Chyby, ktoré robíme pri výbere sedačky

7. 10. 2018

Chyby, ktoré robíme pri výbere sedačky

Kúpa sedačky je relatívne veľkou investíciou. Najmä ak uprednostňujete kvalitu pred nízkou cenou a chcete si zaobstarať spoľahlivú sedačku, ktorá vo vašej obývačke vydrží niekoľko rokov. Ako si ju však vybrať tak, aby ste vaše rozhodnutie neoľutovali a nemuseli ju už nasledujúcu sezónu meniť za novú? Vyhnite sa nasledujúcim chybám, ktoré pri výbere sedačiek robíme najčastejšie.

Zlá veľkosť sedačky či nevhodne naplánované umiestnenie

Úplne prvý krok, ktorým by ste pri plánovaní kúpy sedačky mali začať, je dobré preštudovanie charakteristík miestnosti, kde ju chcete použiť. Dobre porozmýšľajte nad miestom, kde bude stáť a precízne ho zmerajte tak, aby ste získali vhodný rozmer sedačky. Zároveň sa presvedčte, či sa v bezprostrednej blízkosti zvoleného priestoru náhodou nenachádza radiátor, prípadne len rúrky ústredného kúrenia. To by mohlo spôsobiť nielen rýchlejšie opotrebovanie sedačky, no zároveň výrazne narušiť jej estetickú stránku.

Sedačka väčšia než dvere

Pred objednaním sedačky si zmerajte všetky dvere, cez ktoré sa musí dostať až do vašej obývačky. Mnoho Slovákov zabúda práve na tento detail, a preto pri a po prenose sedačky musí riešiť nepríjemné problémy s oškretými stenami či drevenými zárubňami.

Navzájom neladiace farby

Zapáčila sa vám na obrázku či priamo v obchode nádherne farebná sedačka a nedokážete si z hlavy vytĺcť nápad preniesť ju aj do vašej obývačky? Nebuďte nerozvážni, ale naopak, na výber sedačky sa pozerajte triezvo či ešte lepšie mierne kritickým okom. Dobre zvážte, či daná farba sedačky zapadne do konceptu vašej domácnosti a či bude ladiť s odtieňmi podlahy, nábytku alebo doplnkov. A to nielen v prípade odvážnych farieb, ale aj tých univerzálnych. Verte, že aj na pohľad neutrálne farby ako biela, odtiene hnedej či šedej dokážu výrazne rušiť kontrast v miestnosti.

Sedačka musí byť za každú cenu rohová

Obrovským hitom súčasnosti sú najmä rohové sedačky. A niet sa čomu čudovať. Poskytujú mnohé výhody – efektívne využívajú priestor, umožňujú sedenie alebo dokonca ležanie pre viacero osôb naraz a navyše, výborne vyzerajú. Porozmýšľajte však, či vám jednu z nich naozaj treba, alebo sa do priestoru vašej obývačky skutočne hodí. Treba si totiž uvedomiť, že aj rohová sedačka odkrajuje veľkú časť z rozlohy obývačky, najmä v prípade, že ju chcete umiestniť do voľného priestoru. Vtedy vás môže výrazne obmedzovať v pohybe. Aj preto zvážte, či nebude vhodnejšie zvoliť skôr jednoduchú sedačku a doplniť ju kreslami, prípadne taburetkami.

K malým deťom kožená sedačka?

Prvým dojmom sa dáme ovplyvniť nielen z hľadiska farieb a štýlu sedačky, ale aj pri výbere materiálu. Azda to najluxusnejšie, čo môžete svojej obývačke dopriať, sú kožené sedačky. Treba si však uvedomiť, či sú do vašej domácnosti vhodné. Koža sa síce môže javiť ako jednoduchá na údržbu, no v skutočnosti to tak vôbec nie je. Navyše, nemusí byť vždy pohodlná. Ak preto máte v rodine malé deti, pred klasickou kožou, brúsenou kožou alebo ekokožou uprednostňujte sedačky s povrchom z tkaniny. Tkaninové materiály sú totiž dnes prepracované tak, že nevstrebávajú vodu, a preto ich po prípadných nehodách veľmi rýchlo očistíte.

 

NEWSLETTER     

Prihláste sa do nášho newslettru a získajte najnovšie informácie o akciách a novinkách firmy SEDAČKY BETA.     


PRIHLÁSTE SA TU


Newsletter sedackybetaSpäť