ZĽAVY NA SEDAČKY AŽ – 50%  • JESENNÉ ZĽAVY NA NAŠICH PREDAJNIACH –  PLATNÉ DO 15.OKTÓBRA 2023  • DODANIE DO 3 TÝŽDŇOV 

Dámske záležitosti. Ako si vyberá sedačku žena?

2. 10. 2015

Dámske záležitosti. Ako si vyberá sedačku žena?

Pri zariaďovaní interiérov dámy zväčša nebudú spokojné, pokiaľ nebude všetko so všetkým ladiť a ich bývanie nebude vyzerať tak, ako si to vysnívali. Aj preto je úloha vyberať a kupovať jeho jednotlivé súčasti pre ženy náročná, no poskytuje im možnosť naplno sa realizovať. Žiaden interiér sa nezaobíde bez kvalitnej sedačky, ktorá sa zväčša stáva centrom celého bývania. Ako si ich vyberajú ženy?

Nezabúdajte si všetko dobre zmerať

Ako si žena vyberá sedačku - Blog Sedačky Beta

Aj keď sa zdá výber správnej sedačky veľmi jednoduchý, rozhodne to tak nie je. Nejde len o to zvoliť správnu farbu, ale musíte sa trafiť aj do vhodných tvarov a rozmerov. A práve na to mnohé dámy zabúdajú. Zoberte preto do ruky meter a ako prvý krok zmerajte priestor, kde chcete sedačku umiestniť. Ak máte záujem o rohový gauč, dvakrát sa presvedčte, či sa jedná o roh pravý alebo ľavý.

Pri výbere sedačky myslite prakticky

Malé môže znamenať útulné, no nie vždy praktické. Mnohé dámy majú minimalistický vkus, a preto sa často stáva, že sa zamilujú do dizajnovo atraktívnej mini sedačky. Je však rovnako praktická ako krásna? Dobre si premyslite, koľko členov je vo vašej domácnosti, prípadne aké veľké návštevy sa chystáte hostiť. Podľa toho vyberajte veľkosť sedačky. Navyše, zamerajte sa aj na jej pohodlnosť, preto uprednostnite skôr väčší gauč, kde si budete môcť príjemne poležať.

Správne farebné a materiálové kombinácie

Ako si žena vyberá sedačku - Blog Sedačky Beta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ťažký oriešok pre dámy je voľba ideálneho materiálu a farieb. Zvyčajne však materiál neriešia, ale zameriavajú sa skôr na celkový vzhľad. A to je chyba. Ak chcete skôr svetlejšiu sedačku v odtieňoch bielej či krémovej, mali by ste staviť na materiály, ktoré sa ľahšie čistia. Tými sú napríklad koža alebo jej textilná verzia. V prípade, že preferujete tmavšie odtiene alebo sa tieto farby lepšie hodia vo vášho interiéru, môžete siahnuť po brúsenej koži či tkaninových povrchoch. Výrazne si tak uľahčíte údržbu sedačky.

Na záver 5 rád pre správny výber sedačky

Zvoľte správny rozmer – Vyberte si sedačku, ktorá bude veľkosťou vyhovovať vám aj vašej obývačke. Pred kúpou sa vždy presvedčte, či ju bez problémov dostanete cez zárubne do vášho bytu.

Zabezpečte farebné zladenie – Pozrite sa na farbu vašej podlahy, stien či ostatného nábytku a snažte sa im maximálne prispôsobiť odtieň sedačky. Buď voľte farbu, ktorá medzi nimi prevláda, alebo stavte na zaujímavý kontrastný odtieň.

Neutrálnosť vyhráva – Vyhýbajte sa dizajnérskym výstrelkom či príliš masívnemu zdobeniu na gaučoch. Ak si kúpite jednoduchú a neutrálnu sedačku, máte istotu, že do interiéru dobre zapadne, bude nadčasová a nikdy nebude pôsobiť gýčovo.

Stavte na pohodlnosť – Nezabúdajte na hlavnú úlohu sedačky. Tá má poskytnúť priestor na relax, počas ktorého sa chcete určite cítiť pohodlne. Aj preto pohodlnosť berte ako kľúčovú vlastnosť vašej budúcej sedačky.

Získate len to, za čo si zaplatíte – Jedna sedačka môže stáť dvesto, druhá tisíc eur. Rozdiel v ich cenách nie je náhodný. Pamätajte si, že vysoké nároky niečo stoja, a preto do vašej sedačky radšej zainvestujte. Počiatočná investícia sa vám určite vráti vo forme komfortu a spokojnosti, ktoré si budete môcť užívať práve na gauči.


NEWSLETTER     

Prihláste sa do nášho newslettru a získajte najnovšie informácie o akciách a novinkách firmy SEDAČKY BETA.     


PRIHLÁSTE SA TU


Newsletter sedackybeta
Späť