ZĽAVY NA SEDAČKY DO – 50%  • JESENNÉ ZĽAVY NA NAŠICH PREDAJNIACH –  PLATNÉ DO 30.NOVEMBRA 2023  • DODANIE DO 3 TÝŽDŇOV 

Dbajte o „správne" rozmery manželskej postele

16. 5. 2016

Dbajte o „správne

Výber manželskej postele netreba podceniť. Posteľ - miesto, v ktorom strávite približne štvrtinu dňa – musí spĺňať požiadavky oboch z vás. Zároveň musí vyhovovať priestorovým kritériám vašej spálne. Treba preto zvážiť napr. to, ako moc sa potrebujete rozťahovať, či nie ste na „klasiku“ príliš vysoký, ale aj to, či sa vám vedľa postele zmestia nočné stolíky a potrebný nábytok.

Nie každý môže štandard

Štandardné rozmery manželskej postele sú 160 x 200 cm a 180 x 200 cm, pričom najpredávanejšie sú tie väčšie. Nie každý sa uspokojí so šírkou 160 cm, predsa len máme tendenciu sa pri spánku neobmedzovať a dopriať si kvalitný oddych. Menšie postele si vyberajú zákazníci, ktorých obmedzuje nedostatok priestoru - väčšinou malými rozmermi spálne v paneláku.

Rozmery 160 x 200 cm sú v podstate rozmery ložnej plochy, teda matracov. Vonkajšie rozmery postele sú teda väčšie. V prípade menšej spálne je preto dôležité brať ohľad na to, aby vám zostal dostatočný priestor na umiestnenie nočných stolíkov, komody a na pohyb, pri ktorom sa nebudete cítiť obmedzovaní.  

moderna-manzelska-postel-sedacky-beta-kolumbia 

Máte špecifické požiadavky? Zvoľte posteľ na mieru! 

Najčastejším prípadom výroby postelí na mieru je neštandardná dĺžka postele. Vysokí ľudia sa neuspokoja s 200 cm dĺžkou ložnej plochy, preto si dávajú vyrábať postele s rozmerom až do 220 cm.

Ďalším dôvodom môže byť spokojnosť zákazníka s pôvodným matracom v neštandardnom rozmere (napr. 85 x 195 cm), ktorý nemajú v pláne meniť. V tomto prípade je možné dať si vyrobiť posteľ na mieru presne podľa rozmerov vyhovujúcich matracov.

V prípade už spomínaných menších spální je pre zákazníka smerodajná presná veľkosť priestoru, ktorý je možné vyčleniť pre posteľ.

Pri voľbe rozmerov to nekončí

Okrem toho, že rozmery vašej novej postele prispôsobíme konkrétnym požiadavkám priestoru a individuálnym preferenciám pohodlia, môžete si vybrať typ poťahu a farebnú kombináciu tak, aby na mieru spĺňala aj vaše dizajnové kritériá.

Vieme, že niektorí z vás cielene zháňajú posteľ v rovnakej látke, v akej máte vyhotovenú sedaciu súpravu – najmä v prípade 1-izbových bytov. Iní si chcú vybrať posteľ v luxusnej španielskej koženke.

luxusna-manzelska-postel-sedacky-beta-neli 

Samozrejmosťou je aj voliteľnosť roštu. Vyhovuje vám lamelový alebo pevný? Uprednostňujete otváranie úložného priestoru zboku alebo od nôh?

STIAHNITE SI NÁŠ NAJNOVŠÍ KATALÓG Ztiahni katalog sedacky beta 


Späť