ZĽAVY NA SEDAČKY AŽ – 20%  • AKCIOVÉ CENY  DO 31.5.2022 •  

Poznáme farbu roka 2018

15. 12. 2017

Poznáme farbu roka 2018

Ako už, každoročne, býva zvykom, aj tento rok, celosvetovo uznávaná spoločnosť Pantone, predstavila farbu vládnucu svetu nasledujúci rok. Odborníci v Inštitúte farieb Pantone, pomocou vedeckých štúdií, na základe psychológie, predpovedí sezónnych trendov a prihliadajúc na odporúčania globálnych značiek, vyhlásili farbu udávajúcu trendy nielen v interiérovom dizajne, ale aj vo svete módy, kozmetiky a rôznych iných odvetviach priemyslu. Podľa viceprezidentky inštitútu, „farba roka Pantone znamená viac než trend vo svete dizajnu, je to v skutočnosti odraz toho, čo v dnešnej dobe potrebujeme“.

Pre rok 2018 je touto farbou podľa Pantone „dramaticky provokatívny a hlboký odtieň fialovej“ s označením Pantone 18-3838 Ultra Violet.

Extra fialova

Fialová sa vo všeobecnosti spája s duchovnom a mystikou, pôsobí harmonicky, podporuje kreativitu a myslenie. V prírode predstavuje napríklad farbu vesmíru, levandule či fialiek. Kresťania ju používajú ako náhradu čiernej. Fialovú farbu docielime kombináciou červenej a modrej, podľa pomeru namiešania vznikajú teplé alebo chladnejšie odtiene, ktoré pôsobia na naše vnímanie.

„Žijeme v dobe, ktorá si vyžaduje vynaliezavosť a predstavivosť. Podstatou ultra fialovej je tvorivá inšpirácia, ktorá posúva naše vedomie a potenciál na vyššiu úroveň. Od objavovania nových technológií a väčšej galaxie, po umelecké vyjadrenie a duchovné zmýšľanie, intuitívna ultra fialová osvetľuje cestu k tomu, čo ešte len príde“, povedala výkonná riaditeľka inštitútu Leatrice Eisman.

 

fialky


V interiéri môžeme ultra fialovú alebo jej odtiene využiť na stenách, nábytku, sedačke alebo na doplnkoch v podobe koberca, obrazu, vankúšov a iných dekorácií. Spriaznenými dušami s ultra fialovou sú odtiene ružovej, fialovej a svetlomodrej, no ak chcete upútať pozornosť, vsaďte na kombináciu so žltou až sýto oranžovou. Spojenie so zemitými tónmi zasa pôsobí dramaticky, naopak pokoj a harmóniu docielite zladením s pastelovými farbami.


GALÉRIA           

Pozrite si galériu obrázkov s  „Ultra Violet“ v interiéri.        


PINTEREST


Newsletter sedackybeta

 Späť