ZĽAVY NA SEDAČKY DO – 50%  • JESENNÉ ZĽAVY NA NAŠICH PREDAJNIACH –  PLATNÉ DO 30.NOVEMBRA 2023  • DODANIE DO 3 TÝŽDŇOV 

Poznáme farbu roka 2018

15. 12. 2017

Poznáme farbu roka 2018

Ako už, každoročne, býva zvykom, aj tento rok, celosvetovo uznávaná spoločnosť Pantone, predstavila farbu vládnucu svetu nasledujúci rok. Odborníci v Inštitúte farieb Pantone, pomocou vedeckých štúdií, na základe psychológie, predpovedí sezónnych trendov a prihliadajúc na odporúčania globálnych značiek, vyhlásili farbu udávajúcu trendy nielen v interiérovom dizajne, ale aj vo svete módy, kozmetiky a rôznych iných odvetviach priemyslu. Podľa viceprezidentky inštitútu, „farba roka Pantone znamená viac než trend vo svete dizajnu, je to v skutočnosti odraz toho, čo v dnešnej dobe potrebujeme“.

Pre rok 2018 je touto farbou podľa Pantone „dramaticky provokatívny a hlboký odtieň fialovej“ s označením Pantone 18-3838 Ultra Violet.

Extra fialova

Fialová sa vo všeobecnosti spája s duchovnom a mystikou, pôsobí harmonicky, podporuje kreativitu a myslenie. V prírode predstavuje napríklad farbu vesmíru, levandule či fialiek. Kresťania ju používajú ako náhradu čiernej. Fialovú farbu docielime kombináciou červenej a modrej, podľa pomeru namiešania vznikajú teplé alebo chladnejšie odtiene, ktoré pôsobia na naše vnímanie.

„Žijeme v dobe, ktorá si vyžaduje vynaliezavosť a predstavivosť. Podstatou ultra fialovej je tvorivá inšpirácia, ktorá posúva naše vedomie a potenciál na vyššiu úroveň. Od objavovania nových technológií a väčšej galaxie, po umelecké vyjadrenie a duchovné zmýšľanie, intuitívna ultra fialová osvetľuje cestu k tomu, čo ešte len príde“, povedala výkonná riaditeľka inštitútu Leatrice Eisman.

 

fialky


V interiéri môžeme ultra fialovú alebo jej odtiene využiť na stenách, nábytku, sedačke alebo na doplnkoch v podobe koberca, obrazu, vankúšov a iných dekorácií. Spriaznenými dušami s ultra fialovou sú odtiene ružovej, fialovej a svetlomodrej, no ak chcete upútať pozornosť, vsaďte na kombináciu so žltou až sýto oranžovou. Spojenie so zemitými tónmi zasa pôsobí dramaticky, naopak pokoj a harmóniu docielite zladením s pastelovými farbami.


GALÉRIA           

Pozrite si galériu obrázkov s  „Ultra Violet“ v interiéri.        


PINTEREST


Newsletter sedackybeta

 Späť