ZĽAVY NA SEDAČKY DO – 50%  • JESENNÉ ZĽAVY NA NAŠICH PREDAJNIACH –  PLATNÉ DO 30.NOVEMBRA 2023  • DODANIE DO 3 TÝŽDŇOV 

Jednoduché doplnky, ktoré do spálne vnesú farbu

27. 3. 2018

Jednoduché doplnky, ktoré do spálne vnesú farbu

Uznávame, že nie každý musí byť nadšeným fanúšikom farebných kombinácii. Existujú vyznávači minimalizmu a jednoduchosti, ktorí by nedbali zariadiť nielen spálňu, ale najlepšie celý byt, v jednej alebo dvoch farbách. A hoci proti gustu žiaden dišputát, farebný doplnok nikdy nemôže uškodiť. Či už máte radi farby, alebo nie, oživenie spálne veselým doplnkom si zamilujete. Ktoré doplnky vás môžu v spálni pozitívne naladiť?

 

Striedajte výrazné obliečky

Ak vaša spálňa vyzerá nasledovne – biele steny, podlaha s dubovým vzorom a nábytok z masívu, biele záclony a minimalistické (ak vôbec nejaké) doplnky na stenách, možno by ste mohli pouvažovať nad farebnými obliečkami, ktoré by tento, priznajme si, trošku nudný priestor oživili. Výhodou je, že obliečky sa menia pomerne často, takže môžete striedať farby a vzory podľa chuti. A v prípade, že už tých farieb bude na vás priveľa, pokojne sa môžete vrátiť k jednoduchším obliečkam.

 

 farebné obliečky do spálne

 Čo poviete, tie farebné obliečky vôbec nevyzerajú zle, však? zdroj: bedeckhome.com

 
Kvet si vás získa

Kvet je klasika. Nejde len o to, že spálňu oživí. Dôležité je aj to, že ak si zaobstaráte živý kvet, a ten sa vám podarí úspešne dopestovať ku kvitnutiu, budete mať navyše aj dobrý pocit z poctivo vykonanej práce. Nie je to len o polievaní. Starostlivosť o kvet si zamilujete a keď rozkvitne, oceníte, aký skvelý doplnok do spálne ste si zaobstarali. Farebný, malebný a pri určitých druhoch aj voňavý.  

 

 farebný kvet v spálni

 Kvet v spálni si vás jednoznačne získa, zdroj: decoist.com

 

Obraz nesmie chýbať

Nemusíte si zo spálne urobiť ateliér ani pracovať ako kurátor galérie, aby ste vedeli oceniť pekný obraz na stene. A dokonca naň ani nemusíte minúť milióny. Obraz patrí medzi obľúbené doplnky do spálne, a ak si trúfate, pokojne si kúpte plátno, farby a štetec, a pokúste sa niečo namaľovať sami. Možno zistíte, že ste práve našli nový obľúbený koníček. A nešetrite farbami!

Ak sa na maľovanie predsa len necítite, nechajte si urobiť fotoobraz obľúbenej fotky z letnej dovolenky. Spálňa bude hneď vyzerať pozitívnejšie a aj počas najtuhších zím v nej budete mať kúsok leta. 

 

farebný obraz v spálni 

 Ak nebudete spokojní s vlastnou tvorbou, vyskúšajte Van Gogha, zdroj: aliexpress.com

 
Lampa spálňu rozžiari

Lampa je z viacerých dôvodov skvelý doplnok do spálne. Svetla nie je v spálni nikdy dosť – najmä takého, aké vydáva lampa – mäkkého, príjemného a útulného. Okrem toho ju môžete postaviť do hociktorého kúta alebo primontovať kdekoľvek na stenu. Nebojte sa ani väčších lámp s výraznejším tienidlom. A farebným – bodkovaným, so štvorcami alebo pásikmi. Lampa sa vám tak zapáči, že ju nebudete chcieť zhasnúť. 

 

farebné svetlá v spálni 

 Čo poviete na takéto osvetlenie? zdroj: houzz.com

 

Koberec

Aká by to bola spálňa bez koberca? Ak máte v spálni na koberec dostatok priestoru, určite neváhajte a zaobstarajte si ho. Veľký, s vysokým vlasom, do ktorého ráno po zobudení s radosťou zaboríte chodidlá, a, samozrejme, farebný, aby vás hneď zrána pozitívne naladil. Nebojte sa odvážnych vzorov. 

 

farebný koberec v spálni 

 Koberec, po ktorom bude radosť chodiť, zdroj: humideas.com

 

Farebné doplnky do spálne sú výborným spôsobom, ako oživiť neutrálnu a niekedy možno aj stroho pôsobiacu miestnosť. Spálňa bude hneď pôsobiť útulnejšie a domáckejšie. Ak je vaša spálňa v jednom farebnom prevedení, pestrý kontrastný doplnok dokáže divy. A ak už vaša spálňa je farebným kráľovstvom, pravdepodobne to znamená, že máte farby v obľube. Takže ďalšie farebné doplnky do spálne vás môžu len potešiť. Jednoducho, farba do spálne patrí! Späť