ZĽAVY NA SEDAČKY DO – 50%  • JESENNÉ ZĽAVY NA NAŠICH PREDAJNIACH –  PLATNÉ DO 30.NOVEMBRA 2023  • DODANIE DO 3 TÝŽDŇOV 

K čítaniu či pozeraniu televízie patrí aj pohodlné kreslo. Máte také?

29. 6. 2016

K čítaniu či pozeraniu televízie patrí aj pohodlné kreslo. Máte také?

Poznáte to. Prídete domov z práce, urobíte, čo treba a tešíte sa na svoj večerný rituál. Niektorí z vás siahnu po rozčítanej knihe, iní sa vyvalia do obľúbenej polohy pred televízor.

Sto ľudí – sto chutí

Niekto vyhľadáva kreslá, ktoré umožňujú hojdanie, ďalší si ku kreslu prisunie taburetku, aby si na ňu pohodlne vyložil unavené nohy. O tom, či si oddýchnete skutočne kvalitne, nerozhoduje iba vaša obľúbená poloha či pútavý príbeh knihy/filmu. Dôležité je sedieť kvalitne.

Ponuka kresiel na trhu je skutočne široká

Áno, je to tak. Dnes si svoje obľúbené kreslo vyberie naozaj každý. Ten, kto si nevyberie, dá si vyrobiť kreslo na mieru.

Nesmrteľnosť hojdacích kresiel potvrdzuje ich prítomnosť v moderných bytoch ľudí, ktorých dostane do pohody práve ich funkcia pohybu. Pri výbere hojdacieho kresla zvážte pevnosť konštrukcie, ktorá bude pravidelným pohybom viac namáhaná. Páčia sa vám elegantnejšie riešenia s tenkými kovovými „nohami“ alebo obdivujete mohutnejšie kreslá s masívnou drevenou hojdacou konštrukciou? Pri výbere dizajnu nezabúdajte na materiály a ich životnosť – myslite na  dlhodobú funkčnosť vášho nového „odpočívadla“.  

homeozoic 

                                                                           Zdroj: homeozoic.com 

Nie každý sa však uspokojí s kreslom, ktoré pri každom pohybe tela vykonáva ďalší pohyb. Niekto si pri výbere pohodlného kresla potrpí práve na jeho statickosti a pevnosti. Leňošky vám dovolia pohodlné oddychovanie v polohe medzi sedením a ležaním. Pri kúpe tohto typu kresla je dôležité zvážiť výber materiálu, tvarové riešenie leňošky a jej tvrdosť tak, aby vám zabezpečila kvalitné pohodlie a nespôsobila vám dovtedy nepoznané bolesti chrbtice. 

 lenoska

 Zdroj: smalldesignideas.com 

Častým riešením pre pohodlné relaxovanie pri obľúbenom seriáli je sedenie v kresle s vyloženými nohami na taburetke. Mnoho párov (rodín) si pri výbere novej sedacej súpravy požiada o výrobu taburetky v rovnakom štýle sedačky, alebo si vyberie taburetku štýlovo či farebne kontrastnú k novej pohovke. Ale to je jedno. Dôvod pre voľbu taburetky je jasný. Dokáže poslúžiť pri početnej návšteve ako ďalšie miesto na sedenie a v prípade oddychovania s rodinou na gauči poskytuje možnosť dostať nohy do pohodlnej vodorovnej polohy aj bez neexistujúceho miesta na sedačke.  

kreslo%20a%20taburetka 

                                                                                   Zdroj: lyncho.com

Kvalitný výrobca sedačiek či postelí prispôsobí kreslo z produktovej ponuky vašim požiadavkám. Zvoľte si farbu poťahu, či tvarový dizajn nožičiek a užívajte si relax na kresle, ktoré splní nie len individuálne požiadavky pre komfort, ale zároveň zapadne do dizajnového riešenia interiéru vašej obývačky.    

 

  Späť