ZĽAVY NA SEDAČKY DO – 50%  • JESENNÉ ZĽAVY NA NAŠICH PREDAJNIACH –  PLATNÉ DO 30.NOVEMBRA 2023  • DODANIE DO 3 TÝŽDŇOV 

Látka na sedačku: materiál, ktorý si zamilujete

5. 2. 2018

Látka na sedačku: materiál, ktorý si zamilujete

Pri výbere kvalitnej sedačky je potrebné vziať do úvahy viacero faktorov. Okrem rozmerov a tvaru sedačky zohráva jednu z najdôležitejších kritérií materiál poťahu a, samozrejme, v neposlednom rade aj farba

Látka na sedačku sa v poslednom období vezie na výraznej vlne obľúbenosti. Sedačky s koženým poťahom sú zväčša limitované na čiernu, hnedú alebo bielu farbu. Pri látkových poťahoch sa fantázii medze nekladú.

NEBOJTE SA NEZMÝVATEĽNÝCH ŠKVŔN

Klasický argument, že látka na sedačke sa ľahko ušpiní a ťažko umýva, už dávno neplatí. Technologický vývoj neobišiel ani nábytkársky a čalúnnický priemysel. Dnes sú k dispozícii materiály a textílie, z ktorých sa dajú škvrny ľahko zmyť. Niektoré dokonca vodu alebo iné zdroje znečistenia rovno odpudzujú.

Medzi revolučné technológie ošetrenia látkových poťahov na sedačky patrí AquaClean. Látky s technológiou AquaClean nevyžadujú na čistenie žiadne prostriedky ani chemikálie, postačí len malé množstvo čistej vody a aj zdanlivo nezmývateľné škvrny idú ľahko dole. Vďaka tomu sa predlžuje životnosť látkových poťahov a Vy dokážete ušetriť nemalé peniaze, ktoré by ste inak museli zaplatiť profesionálnym čistiarenským firmám.

Takisto kolekcia materiálov Efficiency prináša nenáročne udržiavateľné a dokonca ekologicky šetrné poťahové látky vhodné na každý typ sedačky.  

 

Novinkou v našej ponuke poťahových materiálov s jednoduchou údržbou, sú látky z kolekcie Toccare , ktoré sa inšpirovali talianskou kultúrou a dizajnom. Nečistoty z tkanín so systémom H2O Clean ľahko vyčistíte pomocou čistej vody, bez škodlivých čistiacich prostriedkov. Technológia Waterblocked zasa uchráni vašu sedačku pred rozliatou tekutinou, ktorá zostane na povrchu látky, nevsiakne. Stačí len priložiť papierovú utierku a hotovo! A v neposlednom rade, sa určite oplatí spomenúť aj systém Easy Clean, pomocou ktorého, nečistoty zo syntetickej kože, jednoducho vygumujete. 

blue-red-sofa-design 

 Fantázii sa pri látkových poťahoch medze nekladú, zdroj: urbanhomez.com

 

Látka Toccare

Látka na sedačku s technológiou Toccare, zdroj: toccare.com 

VÝHODY LÁTKOVÉHO POŤAHU SI VÁS ZÍSKAJÚ

Čoraz ľahšie spôsoby čistenia, široká ponuka textílií a množstvo farebných a vzorových prevedení vedú k čoraz väčšej obľúbenosti látok na sedačku. Netreba zabudnúť ani na iné výhody textílie oproti koženým poťahom

Pri nižších teplotách býva koža často studená, čo mnoho ľudí rieši pokrývaním sedačky ďalšou vrstvou poťahu alebo dekou. V letných horúčavách, naopak, nezriedka na koženej sedačke ostávame doslova prilepení. 

Látka na sedačku je vhodnou a imidžovou voľbou do modernej obývačky. Je praktická a funkčná, poskytujúca dostatočné pohodlie pri rodinnom sledovaní televízie. Jej výhody oceníte aj v situáciách, kedy je potrebné gauč premeniť na posteľ a poskytnúť miesto na prespanie. Dostupný výber textílii a farieb poskytuje množstvo spôsobov, ako si sedaciu súpravu nakombinovať  a zladiť s obývačkou alebo celkovým farebným vyznením bytu alebo domu. 

 amazing-sofa-design-with-fabric-stripes

Sedačky je možné dokonale zladiť s prostredím, zdroj: drawhome.com

 Späť