ZĽAVY NA SEDAČKY DO – 50%  • JESENNÉ ZĽAVY NA NAŠICH PREDAJNIACH –  PLATNÉ DO 30.NOVEMBRA 2023  • DODANIE DO 3 TÝŽDŇOV 

Miesto pre sedačku a televíziu v obývačke musíte vzájomne prispôsobiť

18. 2. 2018

Miesto pre sedačku a televíziu v obývačke musíte vzájomne prispôsobiť

Ešte pred tým, než vôbec sedačku kúpite, si musíte dobre premyslieť jej umiestnenie v interiéri. Len tak si totiž dokážete zabezpečiť jej bezproblémové užívanie. Sedačka vo väčšine domácností vytvára nerozlučiteľnú dvojicu s televíziou, a preto ich miesta musíte vzájomne prispôsobiť. Ako na to?

Vždy priamy výhľad

Zo sedačky musíte mať bezpodmienečne nerušený výhľad na televíziu. Aj preto je ideálnou koncepciou umiestnenie sedačky ku stene oproti televízii. Tak totiž budete mať zabezpečený vždy priamy výhľad na obrazovku bez nutnosti byť v neprirodzených polohách. Samozrejme, televízia sa môže nachádzať aj v rohu miestnosti, a to v prípade, že ste si do svojej obývačky zvolili rohovú sedačku a položili ju do protiľahlého kútu priestoru.

Správna vzdialenosť medzi televíziou a sedačkou

Veľmi diskutovanou otázkou je správna vzdialenosť medzi televízorom a sedacou súpravou. Ak by sa nachádzali príliš blízko seba, pri pohľade na obrazovku by ste videli jednotlivé pixely, čo by výrazne zhoršovalo kvalitu obrazu, aj keby bol váš televízor akokoľvek moderný. Nehovoriac o vysokom dráždení oka. Naopak, príliš vzdialená sedačka od televízie znemožní vnímanie detailov obrazu a rovnako spôsobuje nadmerné zaťažovanie očí.

Vypočítajte si, ako ďaleko od televízie položiť sedaciu súpravu

Názorov na správnu vzdialenosť sedačky od televízoru je viacero, avšak z praktického hľadiska je najzaujímavejšie riešenie jedného čínskeho výrobcu televízií. Podľa jeho teórie si ideálnu vzdialenosť vypočítate aj vy, a to na základe uhlopriečky a rozlíšenia televízie.

Najväčšiu vzdialenosť od sedačky si vyžadujú HD televízie. Pri nich sedačku položte do vzdialenosti približne 4-násobku uhlopriečky. Ak má vaša HD televízia uhlopriečku 102 cm, dodržte medzi ňou a sedačkou odstup približne 4 metre.

Full HD televízie s vyšším rozlíšením umožňujú sedačku umiestniť bližšie, a to do vzdialenosti rovnej približne 2,6-násobku uhlopriečky. Televízor s uhlopriečkou 102 cm preto môžete položiť niečo viac než 2,5 metra pred televízor.

Televízory s najvyšším rozlíšením – Ultra Full HD môžete umiestniť k sedačke najbližšie, a to do vzdialenosti 1,3-násobku uhlopriečky. Aj preto sú tieto televízie riešením pre malé obývačky, kde nemôžete medzi sedačkou a televízorom nechávať príliš veľký priestor.

 

NEWSLETTER     

Prihláste sa do nášho newslettru a získajte najnovšie informácie o akciách a novinkách firmy SEDAČKY BETA.     


PRIHLÁSTE SA TU


Newsletter sedackybetaSpäť