ZĽAVY NA SEDAČKY DO – 50%  • JESENNÉ ZĽAVY NA NAŠICH PREDAJNIACH –  PLATNÉ DO 30.NOVEMBRA 2023  • DODANIE DO 3 TÝŽDŇOV 

Nové bývanie: 5 dizajnových trendov na rok 2017

18. 12. 2016

Nové bývanie: 5 dizajnových trendov na rok 2017

Rovnako, ako v móde, aj v dizajne môžeme hovoriť o trendoch. Materiály, postupy, doplnky – to všetko prichádza a odchádza, strieda sa. Samozrejme, je nemysliteľné si na základe týchto trendov meniť každý rok interiér, ale ak si zariaďujete nové bývanie, môžete sa inšpirovať tým, čo bude v roku 2017 opäť in. Na čo sa teda môžeme tešiť?

 

Terakotové dlaždice majú ovládnuť kúpeľne

Terakota (z latinčiny terra cotta – vypálená hlina) je skvelým materiálom pre všetkých, ktorí majú radi prírodný, rustikálny vzhľad. Vďaka svojím skvelým vlastnostiam a mrazuvzdornosti sa často využíva aj v exteriéri – na terasách, v záhrade, alebo ako vonkajší obklad. Netreba sa jej báť ani v interiéri. Nové bývanie si môžete terakotou spríjemniť v kúpeľni. Môžete si byť istí, že budete nadmieru spokojní. Ba čo viac, budete napĺňať jeden z dizajnových trendov na rok 2017.

Terakota je materiál, ktorý pôsobí veľmi teplo a útulne, čo je, samozrejme, plusom aj v kúpeľni. Na zlepšenie jej vlastností vo vlhkom prostredí sa využíva často glazovaná. Vyberajte skôr tento typ.

 

nové bývanie_terakotová kúpeľňa 

Terakotové dlaždice dodajú kúpeľni útulný nádych, zdroj: pinterest.com 

 

Leštené kovy

Rok 2017 prinesie v interiérovom dizajne aj návrat k lešteným kovom. Ak uvažujete, v akom štýle si zariadiť nové bývanie, nič nepokazíte, ak bohato využijete nerezovú oceľ alebo pochrómovanie kovových častí. Nemáme na mysli len vodovodné batérie a kuchynských drezy. V podobnom dizajne môžu byť ale prevedené aj niektoré kuchynské spotrebiče, doplnky, svetlá a iné časti bytu. 

 

nové bývanie_leštené kovy 

Leštené kovy majú mať v roku 2017 v interiéri bohaté zastúpenie, zdroj: emiratesengg.com 

 

Korok je späť

Ak sa vám korok spája len s vínnymi zátkami, je načase rozšíriť si obzory. Korok je materiál, ktorý sa dá využiť rôznymi spôsobmi – napríklad na teplé korkové podlahy, nábytok, ale aj na obloženie stien, ktoré tak pôsobia teplejšie a tlmia ozvenu. Okrem toho si z takejto steny môžete urobiť pracovnú nástenku. Jednou vetou, korok má v roku 2017 osláviť triumfálny návrat do domácností, a ak si zariaďujete nové bývanie, rozhodne nad ním pouvažujte. 

 

nové bývanie_korok 

Korková stena, zdroj: domain.com.au 

 

Postele s čelom

Čo prinesie nový rok do spálne? Pozrime sa najprv na posteľ. Do módy sa opäť vrátia veľké, masívne postele s čelom. Práve čelo sa spomína v súvislosti s posteľnými trendami najčastejšie. Či už nejaký klasický model v neutrálnych farbách s gombíkmi, alebo kožené či zamatové prevedenie, čelo postele dodá spálni luxusný a pôvabný vzhľad. Nové bývanie si teda môžete spestriť aj takto - žiaden minimalizmus, ale pekná, štýlová posteľ s čelom. 

 

nové bývanie_postele 

V roku 2017 sa očakáva boom postelí s čelom, zdroj: stealasofa.com 

 

Oživenie spálni

Na zvyšok spálne sa má aplikovať fantázia a štýlová rôznorodosť. Ak máte pri posteliach rovnaké nočné stolíky, kúpte si k ním aspoň rôzne lampy. Oblečenie paplónov a vankúšov má byť svieže, farebné a veselé a nemusíte sa obávať, že nezladíte vankúše s prikrývkami. Bude to úplne v poriadku.

Spálňu si môžete ešte skrášliť rôznymi inými doplnkami – izbovými rastlinami alebo kvetinami vo veľkých, keramických kvetináčoch, alebo vonnými sviečkami, ktoré ju nielen prevoňajú, ale budú pôsobiť aj ako dekorácia.

 

Nové bývanie v roku 2017 si môžete, samozrejme, zariadiť aj úplne podľa seba a na trendy v dizajne vôbec nedbať. Podstatné je, aby ste sa doma cítili dobre vy sami. Ak vás ale nejaký z vyššie zmienených trendov zaujal, neváhajte ho vyskúšať. 

NEWSLETTER           

Prihláste sa do nášho newslettru a získajte najnovšie informácie o akciách a novinkách firmy SEDAČKY BETA.           


PRIHLÁSTE SA TU


Newsletter sedackybeta 


Späť