ZĽAVY NA SEDAČKY AŽ – 50%  • JESENNÉ ZĽAVY NA NAŠICH PREDAJNIACH –  PLATNÉ DO 15.OKTÓBRA 2023  • DODANIE DO 3 TÝŽDŇOV 

Postele z dreva: Čo o nich vedieť predtým, ako si ich kúpite?

15. 1. 2017

Postele z dreva: Čo o nich vedieť predtým, ako si ich kúpite?

Drevo je jednoznačne najobľúbenejším materiálom na výrobu nábytku. Tajomstvo jeho úspechu nie je žiadnou záhadou. Pôsobí príjemne, teplo, útulne a po tisícročia bolo najdostupnejšou surovinou. Hoci je na trhu široká ponuka postelí aj z iných materiálov, postele z dreva sú stále populárne. Čo by ste o dreve mali vedieť ešte predtým, ako do takej postele investujete svoje peniaze?

 

Nie je drevo ako drevo

 

Rozhodovanie vás nečaká len pri výbere materiálu na posteľ. Aj keď si vyberiete posteľ z dreva, čaká vás ešte jeden krok. Výber konkrétneho druhu dreva. Jednotlivé druhy majú svoje špecifické vlastnosti. Pravdepodobne vás bude najviac zaujímať vzhľad, ale netreba zanedbať ani odolnosť a tvrdosť dreva.

Veľmi populárna je borovica. V nábytkárstve sa využíva veľmi často. S borovicovým drevom sa výborne pracuje, jeho farba je svetlá a neutrálna, takže je vhodné na všetky povrchové úpravy, nátery a laky. Nevýhodou je mäkkosť, z ktorej pramení nedostatočná odolnosť voči škrabancom alebo iným poškodeniam.

Obľúbené je aj bukové drevo. Má svetlú až svetloružovú farbu, je veľmi pevné a tvrdé. Na výrobu nábytku sa hodí skvele. Vďaka pravidelnej štruktúre a jednoduchému, nevýraznému vzoru je vhodný na takmer každý typ nábytku.

Čerešňa má drevo tmavohnedej alebo červenkastohnedej farby. Takisto je tvrdé a odolné, výborne sa leští. Je ale drahé a vekom môže tmavnúť.

Dub má väčšinou drevo svetlej farby, ale v niekedy sa vyskytne aj v tmavšej hnedej. Vlákna vytvárajú pravidelný vzor. Drevo je tvrdé a odolné voči vlhkosti a hubám.

Našim favoritom je najmä bukové drevo, kvôli svojej výbornej kvalite, odolnosti, príjemnému vzhľadu a prijateľnej cene. Širokú ponuku postelí z bukového masívu sme doplnili aj luxusnými posteľami z dubového dreva.

 

postele z dreva_čerešňa 

 Čerešňa je obľúbená pre svoju vysokú kvalitu a charakteristickú farbu, zdroj: homesfeed.com

 

Drevo má jedinečný vzhľad

Nie je náročné pochopiť, prečo drevo ľudia tak milujú. Z veľkej časti je to pre jeho príjemný, útulne pôsobiaci vzhľad. Z toho dôvodu sú aj mnohé nedrevené výrobky (za všetky spomeňme napríklad laminátové podlahy) vyrábané v imitácii dreva. Čo sa týka postelí a iných materiálov, treba uznať, že aj kovové postele prešli kus cesty od obyčajných nevzhľadných jednolôžok.  Postele z drevotriesky sa so svojím dizajnom tiež častokrát nestratia. Drevo je ale drevo. Masívne drevo vydrží extrémne dlho a pri dobrej starostlivosti a podmienkach sa nemusíte obávať, že začne strácať svoje vlastnosti.

Postele z dreva pôsobia pohodlne a naturálne. Ak chcete dodať svojej spálni prirodzený vzhľad, niet lepšej voľby. Svetlejšie borovicové alebo bukové drevo zapadne do elegantnejších, moderných spální, tmavšie čerešňové si nájde svoje miesto v rustikálne ladenej izbe.  

 

postele z dreva_rustikálna 

V rustikálnej spálni je posteľ z dreva samozrejmosťou, zdroj: actionitemband.com

 

Má drevo aj nevýhody?

Samozrejme, každý materiál ich má. Pri posteliach z dreva by sme za nevýhodu mohli považovať vyššiu hmotnosť. Bukový masív nie je práve ľahký a manipulácia s ním môže byť pomerne náročná. Ak sa ale chystáte posteľ uložiť do spálne a nasledujúcich dvadsať rokov s ňou nehýbať, túto nevýhodu ani nemusíte brať do úvahy. Cena niektorých postelí z dreva, najmä zo vzácnejších druhov dreva, sa tiež dá považovať za mínus.

Ak sa chystáte kupovať posteľ z dreva, vyberajte si spoľahlivého výrobcu a predajcu. Oplatí sa investovať do kvalitného výrobku. Niektoré postele z dreva, najmä tie, ktoré sú až podozrivo lacné, nemusia totiž spĺňať všetky vaše nároky. Kvalita dreva, ale aj vyhotovenia (spoje, povrchová úprava), sa totiž u jednotlivých predajcov môže líšiť a vy môžete zistiť, že ste na lacnejšej posteli v konečnom dôsledku nič neušetrili. 

 

postele z dreva_silvester lux 

Masívna posteľ z bukového alebo dubového dreva z našej výroby spĺňa všetky požiadavky na kvalitu

VYBERTE SI KVALITNÚ POSTEL Z BUKOVÉHO MASÍVU. Vyber Sedacky Beta 


Späť