ZĽAVY NA SEDAČKY DO – 50%  • JESENNÉ ZĽAVY NA NAŠICH PREDAJNIACH –  PLATNÉ DO 30.NOVEMBRA 2023  • DODANIE DO 3 TÝŽDŇOV 

Spoliehate sa na lacný gauč? Nemusí sa vám to vyplatiť

29. 1. 2017

Spoliehate sa na lacný gauč? Nemusí sa vám to vyplatiť

Je prirodzené, že pri zariaďovaní novej domácnosti pozeráme aj na cenu. Často máme obmedzený rozpočet, preto sa snažíme na jednotlivých kusoch nábytku ušetriť. Niekedy sa to oplatí, inokedy sa môže najlacnejší variant v konečnom dôsledku riadne predražiť. Ako povedal Henry Ford: „Nie som taký bohatý, aby som si mohol kupovať lacné veci“. Kvalitný výrobok totiž vydrží dlho – je to investícia, ktorú oceníme aj po rokoch. Gauče sú typickým príkladom, pri ktorom sa tieto slová potvrdzujú.

 
Cena by nemala byť kritériom číslo jedna

Pri kúpe gauča si nevyberáme len miesto, na ktorom budeme sedieť. Vyberáme výrazný kus nábytku, ktorý ovplyvní celkový vzhľad našej domácnosti. Preto by mala byť cena až posledným kritériom, ktorým sa budeme riadiť. Veľkosť, materiál, farba, pohodlnosť – tieto kategórie by sme mali vyberať s čo najväčšou pozornosťou. Samozrejme, ak máme na výber dve sedačky, z ktorých obe sa nám páčia, a nevieme sa medzi nimi rozhodnúť, je normálne vybrať si lacnejšiu alternatívu. Ale vyhľadávať lacné gauče a okrem ceny na nič iné nepozerať, je spoľahlivý spôsob, ako si nájsť sedačku, ktorú budeme po pár rokoch musieť vymeniť.

 

lacné gauče_koža 

 Pri „kožených“ gaučoch za smiešnu sumu sa vám pravdepodobne stane niečo takéto, zdroj: pissedconsumer.com

 
Nekupujte sedačky od pochybných predajcov

Rovnako ako pri iných výrobkoch, zárukou kvality sedačky by mal byť už jej výrobca. To znamená, že ak sa vyberiete s dodávkou do Poľska hľadať najlacnejšiu sedačku, nikto vám nezaručí, že vaša super lacná a na pohľad veľmi pekná sedačka vydrží toľko, koľko si predstavujete. Trh s nábytkom je u našich severných susedov naozaj nabitý a ceny sú často veľmi lákavé. Bohužiaľ, mnohokrát je to na úkor kvality. 

 

sedačkybeta_výroba 

Za kvalitným nábytkom stoja hodiny ručnej práce 

 

Na internete takisto pozor

Lacné gauče nájdete aj na internete. Špecialitou sú všelijaké pochybné portály ponúkajúce nábytok za naozaj smiešne sumy. Zo stránky sa nedozviete nič o histórii firmy, údajoch o výrobcovi, o materiáloch. Presvedčí vás nenormálne nízka cena a objednáte si. Keď sa vám na sedačke po pár mesiacoch roztrhne látka, rozpára šev alebo zlomí opierka, nebudete sa mať na koho obrátiť. Na webovej adrese už nič nenájdete a svoj lacný gauč budete musieť dať do poriadku sami, alebo ho vymeniť za nový. Tentokrát možno síce drahší, ale o to kvalitnejší.

 

Kvalitné sedačky sú dlhodobá investícia

Lacné gauče vás síce presvedčia cenou, v konečnom dôsledku na nich ale preplatíte. Ak totiž investujete do kvalitnej sedačky, viete, že vám vydrží omnoho dlhšie.  Nehovoríme, že si musíte kupovať luxusné a drahé sedačky. Existuje ale hranica, pod ktorou sú ceny sedačky podozrivé. Ak si vezmeme náklady na materiály, výrobu a mzdy, konštrukcia kvalitnej sedačky niečo stojí. Lacné gauče musia mať niekde chybu, ktorá sa skôr či neskôr prejaví. Je len na vás, či ste ochotní to risknúť.

V prípade, že hľadáte ozajstnú, slovenskú kvalitu za rozumné ceny, obráťte sa na nás. Stovky spokojných zákazníkov sú dostatočnou zárukou, že u nás nájdete len prvotriedne výrobky. Pozrite si, ako prebieha výroba sedačiek u nás. 

 

 

HLADÁTE GAUČ ZA DOBRÚ CENU? VYBERTE SI Z NAŠEJ PONUKY. Vyber Sedacky Beta Späť