ZĽAVY NA SEDAČKY DO – 50%  • JESENNÉ ZĽAVY NA NAŠICH PREDAJNIACH –  PLATNÉ DO 30.NOVEMBRA 2023  • DODANIE DO 3 TÝŽDŇOV 

Typy postelí: Ktorá vám najviac vyhovuje?

22. 2. 2018

Typy postelí: Ktorá vám najviac vyhovuje?

Čo sa týka postelí, existuje toľko druhov a prevedení, že pri slove posteľ si asi každý predstaví tú svoju, odlišnú od predstavy tých ostatných. To je dobre. Široká ponuka zabezpečí, že si každý nájde to, čo potrebuje – taký typ postele, ktorý mu bude po všetkých stránkach vyhovovať. Poďme sa pozrieť, ako rôzne typy postelí sú dnes najčastejšie v ponuke.

Z materiálov vyhráva drevo

Asi najčastejším materiálom pri výrobe postele je drevo. Drevo pôsobí útulne a teplo a na výrobu postele, rovnako ako aj iného nábytku, je ideálne. Luxusnejšie a drahšie postele sa robia väčšinou z masívu, pevných drevených dosiek. Veľa, ak nie väčšina, postelí je vyrábaná z iných drevených materiálov, ako je masív. Naša spoločnosť používa okrem masívu bukové vlysy alebo kvalitné drevotrieskové dosky. Ich výhodou je nižšia cena a pri odbornom spracovaní stále prvotriedna kvalita.

Samozrejme, existujú aj kovové postele. Nie sú také rozšírené ako drevené. Pomerne dlho bol ich dizajn veľmi strohý a jednoduchý a kovový rám postele sa spájal skôr s nemocnicami alebo lacnejšími ubytovňami, ako s pohodlím domova. To už dávno neplatí, kovová posteľ môže byť rovnako krásna a pohodlná ako drevená. 

 

typy postelí_kovová posteľ 

Aj kovová posteľ môže byť krásna a štýlová, zdroj: interiorish.com 

 

Aj podľa konštrukcie sú rôzne typy postelí

Nie je dôležité len to, z čoho je posteľ vyrobená, ale aj ako je vyrobená. Možností je naozaj veľa. Základná možnosť je klasická jednolôžková posteľ na štyroch nohách. Tá je vhodná na prespatie jednej osoby, ale neponúka nič navyše. Oproti tomu, jednolôžková posteľ s úložným priestorom okrem miesta na spanie poskytuje aj miesto na uskladnenie vecí, čo je veľmi šikovné. Takáto posteľ je konštruovaná tak, aby sa dala otvárať a zatvárať, čomu je prispôsobený aj rošt postele.

Poschodové postele sú výborným riešením do bytov alebo iných domácností, kde nie je miesta práve nazvyš. Okrem toho ju deti milujú, takže do detskej izby je to skvelá voľba, ktorá ušetrí priestor. Namiesto druhej postele môžete zaobstarať väčší písací stôl (ako originálne zariadiť detskú izbu sme písali nedávno).

 

typy postelí_poschodová posteľ 

Poschodová posteľ vie ušetriť priestor, zdroj: pinterest.com 

 

Podobne šetrí priestorom aj rozkladacia posteľ. Tá je výborným riešením pokiaľ máte menší byt alebo dom, ale mávate často návštevy, poprípade chcete posteľ cez deň využívať ako sedačku a v noci na nej spať. Kupovať druhú posteľ sa vám neoplatí, zbytočne by zaberala miesto, rozkladacia posteľ je v tomto prípade dobrý nápad. 

 

Na veľkosti záleží

Samozrejme, na veľkosť treba tiež prihliadať. Hoci štandardná dĺžka postele je 200 centimetrovšírka 80, predávajú sa aj v iných veľkostiach. Posteľ si môžete dať urobiť aj na mieru, takže sa nemusíte obávať, že vám budú trčať z postele nohy, ak vám príroda nadelila pár centimetrov výšky nad priemer. Do detskej izby sa dajú zohnať detské postele s menšími rozmermi, aj keď je praktickejšie kúpiť jednu posteľ v štandardnej veľkosti, v ktorej môže dieťa rásť. 

 

typy postelí_detská posteľ 

Detské postele môžu byť menšie a v zaujímavom dizajne, zdroj: decorationera.com 

 

Čo sa šírky týka, tu hovoríme o klasickom jednolôžku, ktoré má zvyčajne spomínaných 80 centimetrov, alebo iný rozmer podľa potreby. Dvojlôžko, manželská posteľ, sa pohybuje zvyčajne od 180 cm, ale ľahko nájdete aj väčšie letisko. Dôležité je, aby ste sa vo vybranej posteli cítili príjemne a ráno sa budili vyspatí a oddýchnutí

 

Dnes môžete na trhu naraziť na rôzne typy postelí. Pre vás ako zákazníka je to výborné, dokážete si vybrať presne podľa svojho vkusu a potreby. Či už potrebujete posteľ pre dieťa, manželskú posteľ alebo obyčajné lôžko, nájdete potrebné rozmery aj kvalitu. Práve na kvalitu by ste mali prihliadať. Využite bohatú ponuku a vyberte si naozaj kvalitnú posteľ! 


VYBERTE SI KVALITNÚ POSTEL Vyber Sedacky Beta 


Späť