ZĽAVY NA SEDAČKY AŽ – 50%  • JÚNOVÉ  ZĽAVY NA NAŠICH PREDAJNIACH –  PLATNÉ DO 4.JÚNA 2023  • DODANIE DO 3 TÝŽDŇOV 

Uprednostniť praktickosť či dobrý vzhľad sedačky?

5. 5. 2018

Uprednostniť praktickosť či dobrý vzhľad sedačky?

Kúpa sedačky sa môže na prvý pohľad zdať jednoduchá, no skutočnosť je úplne odlišná. Na trhu existuje obrovské množstvo prevedení, a tak musíme pri výbere posudzovať hneď niekoľko parametrov. To, či dizajnovo zapadne do konceptu nášho interiéru, či je dostatočne veľká, pohodlná, a či sa nám vlastne páči. Práve posledné spomínané atribúty často prichádzajú do vzájomného rozporu, pretože nie všetko pohodlné vyzerá pre naše oko zvodne a naopak. Uprednostniť preto pri sedačkách praktickosť alebo dobrý vzhľad?

Praktickosť sedačiek na drobné

Uprednostnit Prakticnost aleob pohodlie sedacky Beta


Sedacia súprava nám poskytuje priestor na oddych. Je našim vykúpením po celodennej námahe v práci či v škole, a preto by sme určite ocenili, ak by sme sa na nej cítili naozaj príjemne. Bola pre naše telo čo najviac pohodlná, s optimálnou tvrdosťou a dostatočnou dĺžkou, ktorá nám umožňuje vystrieť naše kosti a v uvoľnenej polohe si na chvíľku zdriemnuť. Zároveň je ideálne, ak poskytuje dostatok miesta na sedenie pre celú rodinu či prípadné návštevy, ktoré na nej vydržia sedieť hodiny bez stuhnutého svalstva. Súčasťou pojmu praktickosť nie je len pohodlnosť a priestrannosť, ale aj funkčnosť. Tú zabezpečí napríklad vhodný tvar sedačky, možnosť jej rozloženia na plnohodnotnú posteľ alebo napríklad prítomnosť spevnenej plochy určenej na položenie nápojov a laptopu.

Extrémne štýlové sedačky zväčša pozabúdajú na pohodlie

Uprednostnit Prakticnost aleob pohodlie sedacky Beta


Na druhej strane je vhodné si uvedomiť, že sedačka je súčasťou obývačky, ktorá predstavuje reprezentatívnu miestnosť v našom bývaní. Musí preto vyzerať atraktívne a zároveň ladiť s ostatným interiérovým zariadením. Dizajnová sedacia súprava preto dokáže zlepšiť dojem z priestoru a dodať mu potrebnú iskru. Je však vhodné zamerať sa na vzhľad sedačky, ktorý je nadčasový, obsahuje prvky jednoduchosti a nepôsobí gýčovo. Väčšinou totiž platí pravidlo, že extrémne štýlové sedačky mierne pozabúdajú na ich využitie v bežnej domácnosti.

Dať pri kúpe sedačky skôr na jej praktickosť či na atraktívny vzhľad? Načo by vám bola sedačka, ktorá je pekná, no necítite sa na nej fajn a neposkytuje vám žiadnu pridanú hodnotu. A zároveň taká, ktorá síce spĺňa podmienky na praktickosť, no nepáči sa vám a absolútne neladí s priestorom. Aj preto je ideálne, ak sa vám podarí nájsť sedaciu súpravu, ktorá dokáže skĺbiť jedno aj druhé. 


NEWSLETTER     

Prihláste sa do nášho newslettru a získajte najnovšie informácie o akciách a novinkách firmy SEDAČKY BETA.     


PRIHLÁSTE SA TU


Newsletter sedackybeta

 Späť