ZĽAVY NA SEDAČKY AŽ – 50%  • JESENNÉ ZĽAVY NA NAŠICH PREDAJNIACH –  PLATNÉ DO 15.OKTÓBRA 2023  • DODANIE DO 3 TÝŽDŇOV 

Váhate nad tým, či sa vám zíde kreslo? Nechajte si poradiť

22. 1. 2017

Váhate nad tým, či sa vám zíde kreslo? Nechajte si poradiť

Kreslo si kupujeme k sedačke akosi automaticky. Väčšina ľudí ho vníma ako neoddeliteľnú súčasť sedacej súpravy. Len málokto ho považuje za zbytočnosť. Prečo je to tak? Naozaj kreslo vždy využijeme? Záleží na tom, do akej obývačky alebo miestnosti ho chceme dať, a koľko ľudí, ak vôbec, ho bude používať. Kedy je kreslo výborný nápad a kedy len zavadzia?

 

V malej obývačke sa zíde

Do priestorovo skromnej obývačky sa nezmestí veľká sedačka. Môžeme sa snažiť, koľko chceme, pokiaľ nedokážeme ohnúť fyzikálne zákony, budeme si musieť vystačiť s malou sedačkou. Tá sa ale dá ešte doplniť kreslom. Malá sedačka a kreslo sú flexibilnejšie a viete si ich lepšie usporiadať, ako jeden veľký kus sedačky.

 

Kreslo je strategický bod

To, že s kreslom môžete manipulovať, znamená, že vám nikdy nebude zavadzať. Jednoducho si ho prenesiete tam, kam potrebujete. A keď nie prenesiete, tak aspoň otočíte. Obzvlášť sa to hodí, keď máte návštevu, o ktorú sa bude treba starať. Kreslo, rozumne umiestnené bokom od sedačky, poskytne výborný výhľad na stôl a hostí a perfektný prístup do kuchyne, takže dobroty z chladničky budú môcť nerušene prúdiť tam, kam majú. 

 

Kreslo v obývačke 

Kreslo môžete strategicky umiestniť, zdroj: bocodolobo.com 

 

Leňošenie, leňošenie, leňošenie

Ak ste si doteraz mysleli, že kreslo je určené len na sedenie a ak sa chcete pohodlne vystrieť, potrebujete veľkú sedačku, tak je načase tento názor prehodnotiť. Hlboké kreslo s pohodlnou opierkou na ruky, čo môže byť lepšie? Kreslo na spanie môžete ešte doplniť taburetkou a pohodlné miesto na večerné alebo víkendové leňošenie je na svete.

 

Kreslo na spanie 

Máločo sa vyrovná pohodlnému kreslu s taburetkou, zdroj: pinterest.com 

 

Vždy si nájdete kreslo podľa svojho gusta

Či už ide o veľkosť, materiál alebo farbu, výber kresiel je taký bohatý, že si určite nájdete také, aké potrebujete, alebo sa vám páči. Netreba sa báť zariskovať, zvoliť si kreslo v atypickejšom tvare alebo vo výraznejšom farebnom prevedení. Kreslo sa tak stane tzv. solitérom – nápadným prvkom v obývačke, ktorý ju oživí a spestrí. Ak hľadáte kreslo na spanie, zvoľte si mäkké a veľké, ak sa, naopak, spánku pri večernom sledovaní televízie chcete brániť, zvoľte niečo striedmejšie. 

 

Farebné kreslo

Farebné kreslo spestrí každú obývačku, zdroj: pinterest.com 

 

Vždy sa nájde dôvod, prečo si kreslo zaobstarať

Niekedy sa stane, že kreslo nevyužijete. Ak máte veľkú sedačku, dajme tomu rohovú alebo v tvare U, ktorá poskytuje dostatok miesta na sedenie, a v obývačke zaberá veľa miesta, kreslo už nepotrebujete. Samozrejme, neznamená to, že si ho nemôžete zaobstarať. Hojdacie kreslo, kreslo na spanie, na čítanie knihy alebo sledovanie obľúbených televíznych programov - vždy sa nájde dôvod, prečo si kreslo zaobstarať. 

VYBERTE SI POHODLNÉ KRESLO DO OBÝVAČKY! Vyber Sedacky Beta  


Späť