ZĽAVY NA SEDAČKY AŽ – 40%  • SPEČIÁLNA LETNÁ AKCIA PLATÍ  DO 17.7.2022 •  DODANIE DO 3 TÝŽDŇOV

Vieme, ako na výber gauča na spanie

18. 10. 2017

Vieme, ako na výber gauča na spanie

Výber gauča na spanie, to nie je len tak. Treba si uvedomiť, že pohovka, ktorá má spĺňať funkciu sedačky a zároveň zabezpečiť pohodlný spánok, musí skĺbiť parametre pre oboje. Ale, ktoré sú to?

Konštrukcia a ešte raz konštrukcia

Treba si uvedomiť, že gauč bude zaťažovaný nie len každodenným sedením, ale aj príležitostným, či pravidelným rozťahovaním. Príležitostným v prípade využívania pohovky pre návštevy, každodenným rozkladaním v detských izbách alebo  jednoizbových bytoch a garsónkach, kde tento typ pohovky predstavuje väčšinou jediné riešenie spratania nábytku do malého priestoru.

Vyberte si výrobcu, ktorý pôsobí na trhu v oblasti výroby sedačiek už „nejaký ten rok“ a  má množstvo pozitívnych referencií od spokojných zákazníkov. Naštudujte si jeho web stránku. Zdieľa videá priamo z výroby? Používa kvalitné materiály poťahovnajmodernejšie technológie? Môžete veriť tomu, že konštrukcia rozťahu vášho nového gauča na spanie nezačne po pár rokoch vŕzgať v dôsledku opotrebovania?  

Výška matracu a šírka ložnej plochy

Áno, aj toto sú faktory, ktoré rozhodujú o kvalite spánku na rozkladacom gauči. Gauč, ktorý chcete využívať na každodenné spanie, by mal okrem pevnej kostry (napr. z bukového masívu) disponovať vyšším matracom z kvalitnej PUR peny.

 

gauc-na-spanie-miso 

                                                                      Rozkladacia pohovka Miso, zdroj: www.SedackyBeta.sk

Všimnite si, že niektoré pohovky na spanie ponúkajú šírku lôžka do 120 cm, čo je priestor vhodný pre spánok jedného. Pokiaľ chcete, aby váš nový gauč dokázal vytvoriť dostatočné miesto pre dvoch, ložná plocha by mala predstavovať minimálne 140 cm, ideálne viac.

Riešenie „dva v jednom“ poskytuje napr. sedačka RIOvoľne loženým matracom, ktorý je vymeniteľný. Sedacia súprava s rozkladaním na trvalé spanie ponúka veľkorysý priestor na odpočinok a spája funkčnosť s dizajnom. 

 

 rio%20sedacka

,Rozkladacia sedačka RIO, zdroj: www.SedackyBeta.sk 

rio%20roztah 

,Rozkladacia sedačka RIO, zdroj: www.SedackyBeta.sk 

Vysoká variabilita pri výbere gauča

Prečo si vyberať z minimálnej ponuky tvarového vyhotovenia a farebnej škály poťahu, keď existujú výrobcovia sedačiek, ktorí vám poskytnú riešenia na mieru. Vyberte si gauč na spanie, ktorý okrem funkčnosti splní aj vaše nároky na dizajn a perfektne zapadne do interiéru vášho domova.  

Uprednostňujete pevné alebo voľne položené podrúčky? Zíde sa vám úložný priestor? Aká šírka pohovky by vám vyhovovala najviac? Vyberte si z palety druhov poťahu (nie len jeho farebného prevedenia). Spýtajte sa predajcu, akú variabilitu pri výbere vám dokáže poskytnúť a nenechajte si znižovať vlastné nároky na svoj nový gauč iba kvôli slabej ponuke výrobcu sedačiek.

STIAHNITE SI NÁŠ NAJNOVŠÍ KATALÓG Ztiahni katalog sedacky beta 

  Späť