ZĽAVY NA SEDAČKY AŽ – 20%  • OTVORILI SME NAŠE PREDAJNE A TEŠÍME SA, ŽE VÁS ZNOVU UVIDÍME AKCIA PLATÍ DO 16.5.2021 

Vieme, ako vybrať zlý matrac

7. 6. 2016

Vieme, ako vybrať zlý matrac

Matrac je základom kvalitného spánku. Pri jeho výbere je dôležité prehodnotiť hneď niekoľko kritérií. Predtým, než si kúpite ten svoj, ubezpečte sa, že ste vybrali správne.

Nesprávny výber matraca môže spôsobiť bolesti chrbtice, nespavosť a na ne nadväzujúcu podráždenosť a únavu počas nasledujúceho dňa. Dôvody, ktoré poznáme všetci. Možno sú to práve tie, kvôli ktorým meníte starý matrac za nový.

Ďalším nevyhnutným faktorom pri výbere je zloženie matraca. Kupujete ho predsa za účelom dlhodobej záruky prospešného spánku a zregenerovania tela po aktívnom dni. Vyberte si matrac, ktorý je vyrobený z antibakteriálneho materiálu. Ten zabraňuje usádzaniu prachu, vzniku vlhkosti a následnému množeniu roztočov.  

ako%20vybrat%20matrac 

Ak sa chcete vyhnúť hádkam s partnerom, vyberte ten správny matrac. Áno, aj toto tvrdenie má svoje opodstatnenie. Zvážte, či pre vás nebude lepšia voľba dvoch matracov namiesto jedného. Rôzna váha partnerov, odlišné požiadavky pre spánok. Bude vám stačiť matrac so šírkou 160 cm alebo potrebujete viac priestoru pre kvalitný odpočinok?

Aj dobrý matrac sa môže stať zlým, pokiaľ ho položíte na nevhodný rošt. Kvalita matraca vtedy klesá, rovnako ako jeho životnosť. Podobný problém nastáva vtedy, keď neprihliadate na maximálnu nosnosť matraca.

Pri výbere matraca na polohovateľný rošt manželskej postele platí pravidlo, že lepším variantom je výber dvoch matracov namiesto jedného veľkého. Pokiaľ chcete využiť polohovateľnosť vašej postele, nevyberajte ani príliš vysoké matrace, ktoré sa ťažko ohýbajú, matrace s kokosovým vláknom či matrace vyrobené z taštičkových pružín.

Ak si nie ste istí, ako vybrať ten správny matrac pre vašu posteľ, určite si nechajte poradiť od zaškoleného personálu kvalitného predajcu matracov.

 


Späť