ZĽAVY NA SEDAČKY AŽ – 50%  • JESENNÉ ZĽAVY NA NAŠICH PREDAJNIACH –  PLATNÉ DO 15.OKTÓBRA 2023  • DODANIE DO 3 TÝŽDŇOV 

Za málo peňazí, málo muziky.

26. 9. 2014

Za málo peňazí, málo muziky.

Kúpiť si sedačku v dnešnej dobe vôbec nie je jednoduchá záležitosť. Už len to samotné rozhodnutie zbaviť sa starej, ktorá nám tak dobre slúžila po dlhé roky a nahradiť ju novou, modernejšou je veľký krok.

Sedačka nie je ako záclona, ktorú nahradíme inou, keď sa nám prestane páčiť. Má oveľa dôležitejšiu funkciu, než len dobre vyzerať. Väčšinou je práve sedačka dominantou miestnosti, ktorá ako prvá upúta váš zrak. Okrem toho ale musí byť pohodlná, sedenie alebo ležanie na nej musí byť relaxom, nie utrpením. A samozrejme by mala mať všetko čo od nej vyžadujeme, či už je to veľa miesta pre rodinu a priateľov, možnosť spacej plochy pre hostí, rozmer vhodný do nášho bytu alebo aby sa dala ľahko vyčistiť aj po invázii našich detí.

V neposlednom rade rozhodujú financie. V dnešnej dobe, kedy sa slová ako finančná kríza skloňujú denne, je pre nás cena sedačky dôležitým aspektom. Ale práve u sedačky by sme nemali prihliadať na cenovku s najnižšou sumou ako na najvýhodnejšiu kúpu. Nekupujeme ju predsa na rok, chceme aby nám vydržala niekoľko rokov alebo aspoň dovtedy kým sa ju nerozhodneme opäť vymeniť. Životnosť sedačky závisí od kvality materiálov, z ktorých je vyrobená a tiež od toho ako sa o ňu staráme. Vieme, že nie u všetkého platí, čo je drahé to je dobré, ale práve sedačka toto pravidlo potvrdzuje. Materiály ako sú masívne bukové drevo, kvalitná PUR pena či HR pena alebo odolný poťah zvyšujú nielen komfort a životnosť samotnej sedačky ale aj jej celkovú cenu. Ďalej si treba uvedomiť, že z veľkej časti ide o ručnú výrobu, teda určitú časť ceny výrobku tvorí cena práce, obzvlášť ak ide o výrobu na Slovensku. Osobitnou a nemalou časťou predajnej ceny tovaru je rabat predajcu. Je to jediný podiel ceny, ktorý vieme ovplyvniť a to nákupom priamo od výrobcu.

Našu schránku zaplavujú letáky z rôznych „marketov“ s nábytkom, kde na nás už z titulnej strany kričí sedačka za BEZKONKURENČNE SUPER VÝHODNÚ AKCIOVÚ CENU. Pýtam sa teda, na čom ušetrili pri výrobe tejto sedačky? A aká je jej skutočná hodnota, keď ju predajca ponúka za takúto cenu? (Možno to bude ako s tou akciovou šunkou, kde podiel mäsa je necelých 40%, pretože kupovať šunku s 96%-ným podielom mäsa sa nám zdalo drahé.)


NEWSLETTER      

Prihláste sa do nášho newslettru a získajte najnovšie informácie o akciách a novinkách firmy SEDAČKY BETA.      


PRIHLÁSTE SA TU


Newsletter sedackybeta

  Späť